fbpx

Blachownia

Węzeł na skrzyżowaniu autostrady A1 i DK 46 otwarty dla ruchu

fot. GDDKiA

Uruchomienie węzła Częstochowa Blachownia umożliwia zarówno wjazd na autostradę, jak i zjazd z niej nie tylko do Częstochowy, ale i w kierunku Lublińca, Opola czy Szczekocin.

W sierpniu ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do ruchu nowy, sięgający blisko 33 kilometrów odcinek A1 od węzła Częstochowa Południe do węzła Pyrzowice. Jednocześnie rozpoczęto prace zabezpieczające na odcinku leżącym na wysokości Częstochowy. GDDKiA musiała wówczas odstąpić od umowy z wykonawcą, którego zaangażowanie pozostawiało wiele do życzenia.

Nowi kooperanci nie sprawiali już problemów, dzięki czemu pod koniec grudnia 2019 roku kierowcom udostępnione zostały kolejne 24 kilometry. Chodzi o odcinek jezdni pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Południe. W połowie lutego z kolei oddany został węzeł Częstochowa Jasna Góra. Teraz, dzięki udostępnieniu węzła Częstochowa Blachownia autostrada zyskuje pełną funkcjonalność.

– Do zakończenia inwestycji pozostało rozstrzygnięcie przetargu dotyczącego prac wykończeniowych na węzłach, dokończenia budowy obiektu nad linią kolejową przed węzłem Częstochowa Północ wraz z odcinkiem dojazdowym autostrady A1 – informują pracownicy GDDKiA. – Ponadto dojdzie do realizacji dróg serwisowych i technologicznych, robót melioracyjnych, prac wykończeniowych w asortymentach robót drogowych, mostowych, branżowych oraz zieleni. Ostatnim elementem będzie wykonanie i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu – dodają w przesłanym komunikacie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter