fbpx

Janów

Wkrótce ruszy duża inwestycja infrastrukturalna w Lusławicach

fot. Urząd Gminy Janów

Władze gminy podpisały umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą budowy dwuoddziałowego przedszkola oraz pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Lusławicach. Wartość kontraktu sięga niemalże 8,9 mln zł.

Obiekt wybuduje spółka Kromar z Krzepic. Przedmiotem inwestycji jest budowa dwuoddziałowego przedszkola oraz nowej sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniowym i łącznikiem, który połączy całość z mieszczącą się w Lusławicach placówką edukacyjną.

– Dobudowany jednokondygnacyjny obiekt będzie składał się z trzech zróżnicowanych gabarytowo brył – informują gminni urzędnicy.

Jak tłumaczą, w projekcie wyodrębnione zostały cztery funkcjonalne strefy. Pierwsza, to ta wejściowa z holem w łączniku. Druga obejmie zaplecze, w skład którego wejdą szatnie, sanitariaty, kotłownia z piecem na gaz płynny oraz pokój nauczyciela i magazynek sprzętu sportowego. Kolejne strefy to z kolei wspomniane dwuoddziałowe przedszkole wydzielone w części południowej zaplecza oraz sala gimnastyczna.

– W sali znajdą się pełnowymiarowe boisko do siatkówki oraz niewymiarowe boiska do koszykówki i piłki ręcznej – dodają pracownicy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter