fbpx

Przyrów

Zadbali o rodzime tradycje, a zespoły ludowe miały okazję pokazać się w nowych strojach

fot. Urząd Gminy Przyrów

19 maja w hali sportowej przyrowskiej szkoły podstawowej odbyła się Etnostrada. W trakcie imprezy, której organizacji przyświecała idea kultywowania tradycji folklorystycznych, wystąpiły dobrze znane w regionie, lokalne zespoły ludowe.

Wśród głównych bohaterów wieczoru nie zabrakło wielokrotnie nagradzanego na wielu przeglądach Zespołu Pieśni i Tańca Przyrowskie Nutki. Ta dziecięco-młodzieżowa formacja znana jest z wykonywania tańców nie tylko wywodzących się z regionu częstochowskiego, ale również ze Śląska czy Lubelszczyzny.

Promocji kultury ludowej dopełniły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury zespoły śpiewacze i obrzędowo-ludowe. Wystąpiły Przyrowianki, Cyganeczki z Sygontki oraz Zalesianki z Zalesic. Działający w Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Przyrów organizatorzy przedsięwzięcia, zagwarantowali przybyłym nie tylko dobrą zabawę, ale i regionalny stół obfitości.

Wspomniane wydarzenie było też dobrą okazją do tego, by wszystkie zespoły folklorystyczne z terenu gminy zaprezentowały się w nowych strojach ludowych zakupionych w ramach pozyskanych środków unijnych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter