fbpx

Kamienica Polska

Celebrowano obchody dwusetnej rocznicy osadnictwa tkackiego

fot. Urząd Gminy Kamienica Polska

Imprezę, która odbyła się na placu przed halą sportową w Kamienicy Polskiej, uświetniły nie tylko występy lokalnych grup artystycznych, ale również gwiazd ogólnopolskiej estrady. Z kolei zasłużonym dla gminnej kultury wręczono specjalne wyróżnienia.

Licznie przybyłych gości i mieszkańców przywitał koncert dowodzonej przez Henryka Nowaka orkiestry dętej, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy Polskiej. Następnie swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały gminne przedszkolaki.

Głównymi bohaterami tej części wydarzenia byli artyści z Zespołu Folklorystycznego „Kamienica”. Widowisko, podczas którego zaprezentowali tańce krakowskie, a w drugiej części górali żywieckich, gdzie układy taneczne przeplatane były żywiołowymi solówkami, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem.

Na scenie nie mogło zabraknąć również dziewczynek z miejscowego ogniska baletowego, które przygotowały na tę okazję nowe układy choreograficzne oraz uczniów z liceum ogólnokształcącego ze swoim kabaretowym programem. Wokalnymi talentami oczarowali również Magdalena Muchla, a także duet Marceliny Kocjan i Karola Cierpiała.

fot. Urząd Gminy Kamienica Polska

Późne popołudnie upłynęło w towarzystwie Renaty Zarębskiej i Jacka Wójcickiego, którzy po swoich koncertach wspólnie z mieszkańcami tkali na krośnie. Wykonaną pracę można podziwiać już w Muzeum Regionalnym. Całość obchodów zwieńczona została zabawą przy utworach zespołów 7A Blues, Hasterband i Czarne Charaktery.

Przy tak ważnych dla mieszkańców gminy obchodach nie zapomniano o znamienitych osobistościach. Osobach, które przyczyniają się do nieustannego krzewienia oraz podtrzymywania tradycji i kultury w gminie, a swoją pracą wychowali i ukształtowali wiele pokoleń dzieci i młodzieży. W ramach podziękowania za ten trud i i zaangażowanie, wójt Cezary Stempień wręczył im Dyplomy Przyjaciela Gminy.

Wyróżnieniami uhonorowani zostali Zofia Czechlewska, Andrzej Kuśnierczyk, Krzysztof Szczepanik, Grzegorz Ciejpa oraz Jan Czechlewski. Dyplom trafił również do Orkiestry Dętej OSP w Kamienicy Polskiej.

fot. Urząd Gminy Kamienica Polska

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter