fbpx

Powiat częstochowski

Chcesz działać, ale nie masz środków? Można pozyskać mikrogranty

fot. Pixabay

Mieszkańcy, którzy chcą zaangażować się w działalność publiczną, mają szansę zdobyć pieniądze na szereg przedsięwzięć i inicjatyw społecznych. 

Instytut Pracy i Edukacji z Gliwic we współpracy z Instytutem Wyszehradzkim z Cieszyna, ogłosił nabór na mikroprojekty z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W pierwszej turze działania „Śląskie Lokalnie 2018-2019” rozdysponowanych ma zostać 250 tys. zł.

Konkurs adresowany jest do szerokiego spectrum podmiotów. O pieniądze, w tym na własny rozwój, mogą starać się młode organizacje pozarządowe, których budżet roczny nie przekracza 25 tys. zł. Jednakże nie tylko one. Po środki mają szansę sięgnąć również grupy nieformalne, w tym samopomocowe, nieposiadające osobowości prawnej, ale chcące realizować zadania w sferze pożytku publicznego.

Aby grupa taka kwalifikowała się w ramowe wytyczne naboru, powinna składać się z minimum trzech pełnoletnich i mających pełną zdolność do czynności prawnych mieszkańców województwa śląskiego. Taki kolektyw może ubiegać się o granty w każdej z przewidzianych w regulaminie sfer. A katalog ten jest naprawdę szeroki. Obejmuje bowiem aż trzydzieści osiem pozycji.

Nieco inne zasady odnoszą się do grup samopomocowych. Ich działalność ukierunkowana może być bowiem również na poprawę osobistych warunków życia.

Organizatorzy zakładają, że w okresie dwóch lat zrealizowanych zostanie około stu pięćdziesięciu inicjatyw nastawionych na aktywizację mieszkańców, a blisko pięćdziesiąt organizacji otrzyma wsparcie na swój dalszy rozwój i działalność.

Wnioski o granty w wysokości od 500 zł do 5 tys. zł można składać do 19 sierpnia. Wszelkie dodatkowe informacje, jak również wymagane dokumenty, można otrzymać tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter