fbpx

Powiat częstochowski

Jest wsparcie na przebudowę dwóch dróg powiatowych

fot. Pixabay

Wojewoda śląski przyznał w połowie marca częstochowskiemu starostwu promesy finansowe na kwotę 4,4 mln zł. Pieniądze z ministerialnego programu usuwania skutków klęsk żywiołowych przysłużą się modernizacji zniszczonych szlaków na „ścianie wschodniej” powiatu.
 
Na projekt odbudowy drogi nr 1104, na odcinku od Lelowa do Białej Wielkiej, dofinansowanie z budżetu krajowego wyniesie 1,6 mln zł. Drugim natomiast będzie remont drogi nr 1103, od tej o nr 794 do Wąsosza w gminie Koniecpol. W tym przypadku dotacja pokryje 2,8 mln zł kosztów przedsięwzięcia.

Zagwarantowane środki są kolejnym wymiernym wsparciem, jakie na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy pozyskał kierowany przez starostę Krzysztofa Smelę urząd. W poprzednim roku na konto powiatu wpłynęło z „powodziówek” niemal 14 mln zł.

– Z każdym rokiem jest tych środków coraz więcej. W 2018 roku ponad 80 milionów zostało przekazanych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w naszym województwie. W 2016 i 2017 sukcesywnie te środki wzrastały. A my już na początku roku, możemy dysponować kwotą ponad 40 mln złotych. Jestem przekonany, że Państwo wykorzystają te środki w sposób roztropny, rzetelny, mądry i profesjonalny, bo naprawdę samorządy potrafią to zrobić – podkreślał wojewoda Jarosław Wieczorek.

W pierwszym tegorocznym rozdaniu wsparcie trafiło łącznie do trzydziestu trzech samorządów. W powiecie częstochowskim dotacje otrzymały również takie gminy jak Konopiska, Koniecpol oraz Lelów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter