fbpx

Kłobuck

Magazyny do gromadzenia nadwyżki energii. Rusza projekt dla mieszkańców posiadających fotowoltaikę

fot. Pixabay

30 listopada wystartował nabór wniosków dla osób zainteresowanych uczestnictwem w projekcie dotacyjnym związanym z odnawialnymi źródłami energii. Precyzując, chodzi o zakup i montaż sprzętu, który posłuży do gromadzenia nadwyżek energii wyprodukowanych z już istniejących instalacji fotowoltaicznych. Wnioski można składać do 7 grudnia.

Projekt magazynów energii kierowany jest do osób posiadających już instalacje fotowoltaiczne. Wysokość dotacji, jaką chętni mają szansę uzyskać, sięga nawet 85 proc. Nabór, jaki uruchomił magistrat, ma za zadanie przygotowanie wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie i montaż wspomnianych magazynów. Przedsięwzięcie będzie realizowane jedynie w przypadku otrzymania przez gminę unijnego dofinansowania.

– Deklaracje zbierane są od właścicieli lub użytkowników budynków mieszkalnych. Nie będą one mogły być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym agroturystyki, a jedynie na potrzeby gospodarstwa domowego – podkreślają pracownicy kłobuckiego magistratu.

Wszelkich dodatkowych informacji w tym zakresie udzielają pracownicy urzędu miejskiego pod numerem telefonu 34 310 01 82 lub bezpośrednio w siedzibie magistratu. Deklaracje uczestnictwa należy składać w sekretariacie urzędu w godzinach pracy tej instytucji najpóźniej do 7 grudnia.

– Co ważne, na wysokość dotacji nie będzie miał wpływu poziom dochodów wnioskodawcy – dodają urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter