fbpx

Powiat częstochowski

Można postarać się o pieniądze na realizację szkoleń sportowych

fot. Pixabay

Ogłoszony przez starostwo powiatowe konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych, a sama wysokość dotacji może sięgnąć nawet 50 proc. kosztów przewidzianych na realizację zadania.

– W 2017 roku pieniądze w kwocie 11 tys. zł dostał Klub Sportowy Dragon z Janowa, 7 tys. przeznaczyliśmy dla MKS Dwójka z Blachowni i 5 tys. zł dla Stowarzyszenia Sparta z Brzezin Nowych – informuje Krzysztof Smela, starosta częstochowski.

Wysokość środków jakie na ten rok zarezerwował w swoim budżecie powiat, wynosi tyle samo co zeszłoroczna pula dofinansowania. Na co można uzyskać 23 tys. zł?

– Przede wszystkim na popularyzowanie wybranych dyscyplin sportowych i podnoszenie poziomu sportowego zawodników – precyzuje Smela.

O wspomniane środki mogą starać się kluby, które prowadzą szkolenia dzieci i młodzieży oraz biorą udział w imprezach ponad-powiatowych w takich dyscyplinach jak badminton, biegi przełajowe, lekka atletyka, taekwondo, tenis stołowy, warcaby, piłka siatkowa, strzelectwo czy żeglarstwo.

Warunek jaki muszą spełnić organizacje ubiegające się o pieniądze nie są wyśrubowane. Przede wszystkim muszą prowadzić działalność na terenie powiatu częstochowskiego i jednocześnie realizować zadania na rzecz mieszkańców powiatu.

Z dotacji będzie można pokryć zarówno koszty bezpośrednie jak wyżywienie, zakwaterowanie na imprezach i zgrupowaniach, transport osób na imprezy, obozy czy treningi, a także opłaty startowe oraz koszty pośrednie wynikające z prowadzone działalności. W ten zakres wpisuje się choćby obsługa księgowa i administracyjna, opłaty pocztowe, telefoniczne i zakup niezbędnych materiałów czy urządzeń biurowych.

Organizacje zainteresowane uzyskaniem dofinansowania muszą być oficjalnie zarejestrowanymi podmiotami, dysponować wyspecjalizowaną kadrą trenerską oraz zapleczem lokalowym.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter