fbpx

Kamienica Polska

Nowy obiekt w Zawadzie. Oprócz placu zabaw można też poćwiczyć

fot. Urząd Gminy Kamienica Polska

Z jednej strony drewniany mostek, karuzela, huśtawka i sprężynowce dla dzieci. Z drugiej urządzenia sportowe do ćwiczeń. Mieszkańcy Zawady zyskali atrakcyjne miejsce do rekreacji.

Sołectwo właśnie wzbogaciło się o przestrzeń umożliwiającą aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Na terenie placu zabaw, oprócz szeregu urządzeń dla najmłodszych mieszkańców zamontowano także te do ćwiczeń. Chodzi o popularnego wioślarza oraz prasę nożną. W ramach zadania wykonano też ogrodzenie oraz zainstalowano ławki i kosz na śmieci.

– Udało się stworzyć atrakcyjne miejsce rekreacji i zabawy, które zachęca do podjęcia ćwiczeń ruchowych osób w różnym wieku i motywuje do przejścia na zdrowszy tryb życia. Z kolei dzieci podczas zabawy mają możliwość budowania więzi międzyludzkich i integracji z rówieśnikami – podkreśla Żaneta Matusiak z urzędu gminy.

Urzędnicy uważają, iż realizacja tej inwestycji nie tylko przyczyni się do poprawy jakości życia oraz kształtowania tożsamości lokalnej, ale i wzbogaci więzi pomiędzy mieszkańcami Zawady.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter