fbpx

Kamienica Polska

Przebudują drogę, powstanie też rondo. Ruszyły prace budowlane

fot. Urząd Gminy Kamienica Polska

Biegnąca przez Osiny droga wojewódzka w końcu zostanie gruntownie wyremontowana. Z kolei u zbiegu skrzyżowania ulicy Częstochowskiej w tej miejscowości z ulicą Konopnickiej w Kamienicy Polskiej powstanie rondo.

W ramach zadania, odcinek przewidziany do przebudowy rozpoczyna się na skrzyżowaniu z DK 1 w miejscowości Kolonia Poczesna, a kończy na skrzyżowaniu z DK 78 w Zawierciu.

– Realizacja tego projektu wpłynie na zwiększenie przepustowości sieci drogowej i poprawę dostępności dróg – podkreśla wójt Adam Tajber.

Zakres projektu obejmuje miedzy innymi przebudowę arterii i konstrukcji nawierzchni, ujednolicenie jej szerokości, a także przebudowę i korektę geometrii skrzyżowań. Prace obejmą również położenie chodników, utworzenie zjazdów, zatok autobusowych, ciągów pieszo-rowerowych, korektę geometrii skrzyżowań, przebudowę obiektów mostowych, zastosowanie elementów bezpieczeństwa ruchu i budowę innych elementów wyposażenia pasa drogowego.

– W wyniku realizacji inwestycji nastąpi miejscowe poszerzenie drogi i przebudowa istniejących skrzyżowań, co usprawni ruch komunikacyjny – dodaje włodarz Kamienicy Polskiej.

Inwestycja dofinansowana została w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter