Przedszkolaki miały swoją spartakiadę

Kamienica Polska

Na początku czerwca wszystkie dzieci uczęszczające do gminnych przedszkoli bawiły się na specjalnie dla nich zorganizowanej spartakiadzie. Była to pierwsza edycja tego typu imprezy, ale organizatorzy już zapowiadają kontynuację.

Do współzawodnictwa na boisku sportowym w Osinach stanęły przedszkolaki z Kamienicy Polskiej oraz oddziałów zamiejscowych w Zawisnej, Rudniku Wielkim i Osinach. Każda z drużyn przyodziana była w specjalnie zakupione na tę okazję koszulki. Wydatnie pomogli w tym względzie rodzice pociech. Dzięki funduszom przekazanym z kasy rady rodziców, najmłodsi mogli dumnie reprezentować oddział, do którego uczęszczają.

Sama rywalizacja o Puchar Spartakiady przebiegała w dwóch grupach. Dzieci bawiły się uczestnicząc w konkurencjach sportowych w kategorii pięcio i sześciolatków, a dla młodszych – trzy i czterolatków – przygotowano zabawy ruchowe.

– Zabawa rozpoczęła się od uroczystego przemarszu i prezentacji wszystkich grup. Rywalizacji towarzyszyły wesołe okrzyki i ogromny doping dla przedstawicieli swoich grup, w czym prym zdecydowanie wiedli najmłodsi uczestnicy – mówi Magdalena Woźniak. – Biorąc udział w zawodach, słodkim poczęstunku i krótkiej zabawie na murawie boiska, niesieni wielkimi emocjami i zaangażowaniem wszyscy spędzili miły dzień, łącznie z opiekunami. Trud wszystkich grup został nagrodzony upominkami, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i podziękowanie. Uśmiechy i zadowolenie wszystkich dzieci był dla nas najlepszą recenzją i rekomendacją do kontynuowania kolejnych edycji Przedszkolnej Spartakiady – dodaje.

Wśród starszaków bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Osin. Drugie miejsce zajęły dzieci z Kamienicy Polskiej, a trzecie z Rudnika Wielkiego.

Z kolei zabawa młodszych roczników przebiegała pod dyktando Zawisnej. Milusińscy z Osin nie odstawali, ale ostatecznie uplasowali się na niższym szczeblu podium, które dopełniły maluszki z Kamienicy Polskiej.

Piotr Biernacki, fot. Urząd Gminy Kamienica Polska