fbpx

Powiat częstochowski

Rolnicy zyskali dwa tygodnie na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

fot. Pixabay

Do końca miesiąca potrwa nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie do upraw. Decyzję o wydłużeniu pierwotnego terminu o kolejne dwa tygodnie zatwierdził minister rolnictwa. Ci więc, którzy złożą dokumenty w tym terminie otrzymają pieniądze w pełniej wysokości.

Pierwotnie nabór miał trwać do 15 maja, jednakże z petycją o prolongatę wystąpiła Krajowa Rada Izb Rolniczych argumentując postulat występującymi w okresie wiosennym trudnymi warunkami pogodowymi. Rolnicy do 9 maja złożyli bowiem tylko 740 tys. formularzy, podczas gdy każdego roku spływa ich ponad 1,3 mln.

Wnioski już po raz drugi przyjmowane są przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem dostępnej na stronie internetowej instytucji aplikacji eWniosekPlus.

– W razie jakichkolwiek wątpliwości rolnicy mogą zgłaszać się po pomoc w wypełnianiu dokumentów czy w sprawach związanych z obsługą techniczną aplikacji do biur powiatowych ARiMR. Czynna jest także infolinia. Pod numerem 800 38 00 84 można uzyskać wszelkie informacje, na przykład w przypadku problemów z zalogowaniem się do systemu – czytamy w komunikacie Agencji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter