fbpx

Kamienica Polska

Ruszają inwestycje za niemal 15 milionów. Rozbudują kanalizację i wodociągi

fot. Pixabay

Urząd gminy rozstrzygnął postępowanie przetargowe na realizację kluczowych dla mieszkańców inwestycji w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Realizacja projektu podzielona została na trzy zadania. Na sfinansowanie przedsięwzięcia przeznaczone zostanie w sumie 14,5 mln zł.

Największą część z tej puli środków pochłonie rozbudowa sieci sanitarnej. W Wanatach skanalizowane mają zostać cztery ulice. Chodzi o Warszawską, Boczną, Klonową i Osińską. W Koloni Klepaczce prace prowadzone mają być na Polnej i Zielonej. Całość zadania dopełnią roboty budowlane w miejscowości Zawisna. Ułożenie niemal dziesięciu kilometrów kolektorów grawitacyjnych, siedmiuset metrów tłocznych i pięciu sieciowych przepompowni ścieków ma kosztować 9,7 mln zł. Najkorzystniejszą cenę zaproponowała firma ZTHU Stanisław Krupski z Wrzosowej.

Drugie zadanie tyczy się przebudowy wodociągów w Kamienicy Polskiej na ulicy Magazynowej, Osinach na ulicy Częstochowskiej i Zawadzie, gdzie armatura ma zostać zamontowana w ciągu Botanicznej oraz na łączniku do ulicy Konopnickiej w Kamienicy Polskiej. Łącznie powstanie trzy kilometry nowej sieci oraz 194 przyłącza. Również i w tym przypadku najniższą cenę zaoferowało wspomniane wyżej przedsiębiorstwo. Zobowiązało się ono wykonać prace za 2,9 mln zł.

Ostatni z elementów postępowania przetargowego obejmował gruntowną modernizację budynku Stacji Uzdatniania Wody w Rudniku Wielkim oraz budowy stalowego zbiornika retencyjnego o pojemności 187,6 m3, wraz z niezbędną aparaturą towarzyszącą. Ma on wyrównywać nierównomierności rozbiorów wody pitnej. Ponadto pracujące w SUW urządzenia zostaną zastąpione nowoczesnymi. Zamontowana zostanie armatura i orurowanie. Wykonawca ułoży ponadto nowe kable zasilające i sygnałowe oraz wymieni instalację elektryczną, jak również odgromową i uziemiającą. Za tę część prac firma Hydro-Partner z Leszna otrzyma 1,7 mln zł.

Wszystkie inwestycje realizowane mają być przez najbliższe dwadzieścia miesięcy. Zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia 2020 roku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter