Powiat częstochowski

Spore pieniądze na założenie działalności gospodarczej. Dotacja sięgnie 75 tysięcy złotych

fot. Pixabay

Aż 75 tys. zł mogą pozyskać osoby, które zdecydują się na założenie działalności gospodarczej na terenach wiejskich. Lokalna Grupa Działania „Razem na wyżyny” chce w ten sposób wesprzeć powstanie dwunastu nowych firm.

Stowarzyszenie „Razem na wyżyny” przygotowuje uruchomienie konkursu dla mieszkańców obszaru, na którym działa. Chodzi o gminy Miedźno, Mykanów, Kruszynę, Kłomnice, Rędziny i Dąbrowę Zieloną. Zanim jednak nabór zostanie oficjalnie ogłoszony, wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w trzech spotkaniach informacyjnych.

– Omówione na nich zostaną warunki pozyskania dofinansowania na założenie firmy obowiązujące w konkursie, przedstawione będą etapy pozyskania środków finansowych i lokalne kryteria wyboru projektów, jak również zasady wypełnienia dokumentacji konkursowej tj. wniosku, biznesplanu i wymaganych załączników – informuje Edyta Bauć, dyrektor biura stowarzyszenia.

Dla potencjalnych beneficjentów przewidziano trzy terminy – 22 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie, 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnie i 27 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach.

– Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o zgłoszenia mailowe z podaniem wybranego miejsca szkolenia na adres: biuro@razemnawyzyny.pl lub SMS na numer telefonu 724 043 108. Pozwoli to przygotować odpowiednią ilość materiałów szkoleniowych, jak i zapewnić dogodne warunki lokalowe – podkreśla dyrektor organizacji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter