fbpx

Powiat częstochowski

Z inicjatywy starostwa powstaje Forum Sołtysów Ziemi Częstochowskiej

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Częstochowskie starostwo zainicjowało powstanie projektu, który ma skupiać sołtysów z terenu powiatu. Forum Sołtysów Ziemi Częstochowskiej chce wspierać osoby, ich idee i przedsięwzięcia, które zrodzą się w tych jednostkach gmin.

Na spotkanie do starostwa przybyło ponad siedemdziesięciu przedstawicieli sołectw ze wszystkich szesnastu samorządów. Jak ustalono, rodząca się organizacja ma docelowo przybrać sformalizowaną formę, a jednocześnie być ciałem w pełni samorządnym i niezależnym.

– W trakcie otwartej dyskusji przyjęto plan dalszego organizowania środowiska i tworzenia podstaw organizacyjnych. Ustalono także datę kolejnego spotkania. Ogromnie cieszy wysoka frekwencja, która świadczy nie tylko o potrzebie realizowania podjętej inicjatywy, ale przede wszystkim o potencjale mieszkańców naszych gmin – komentuje Patryk Jeziak, rzecznik prasowy starostwa. – Ważne jest, aby samorządy pomagały w powstawaniu i organizowaniu się środowisk chcących pracować dla swoich wsi czy miast. Dziś sołtys jest szczególnie potrzebny. Nie administracji, a mieszkańcom. Integrują i aktywizują sąsiadów czyniąc swoje małe ojczyzny bardziej społecznymi i przyjaźniejszymi do życia – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter