fbpx

Powiat częstochowski

Z inicjatywy starostwa powstaje Forum Sołtysów Ziemi Częstochowskiej

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Częstochowskie starostwo zainicjowało powstanie projektu, który ma skupiać sołtysów z terenu powiatu. Forum Sołtysów Ziemi Częstochowskiej chce wspierać osoby, ich idee i przedsięwzięcia, które zrodzą się w tych jednostkach gmin.

Na spotkanie do starostwa przybyło ponad siedemdziesięciu przedstawicieli sołectw ze wszystkich szesnastu samorządów. Jak ustalono, rodząca się organizacja ma docelowo przybrać sformalizowaną formę, a jednocześnie być ciałem w pełni samorządnym i niezależnym.

– W trakcie otwartej dyskusji przyjęto plan dalszego organizowania środowiska i tworzenia podstaw organizacyjnych. Ustalono także datę kolejnego spotkania. Ogromnie cieszy wysoka frekwencja, która świadczy nie tylko o potrzebie realizowania podjętej inicjatywy, ale przede wszystkim o potencjale mieszkańców naszych gmin – komentuje Patryk Jeziak, rzecznik prasowy starostwa. – Ważne jest, aby samorządy pomagały w powstawaniu i organizowaniu się środowisk chcących pracować dla swoich wsi czy miast. Dziś sołtys jest szczególnie potrzebny. Nie administracji, a mieszkańcom. Integrują i aktywizują sąsiadów czyniąc swoje małe ojczyzny bardziej społecznymi i przyjaźniejszymi do życia – dodaje.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter