fbpx

Kłobuck

Cała Góra Barwinków zaprasza na kolejną odsłonę swojego festiwalu

fot. Cała Góra Barwinków

18 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku odbędzie się ósma już edycja festiwalu „Reggae jak Malina”.

Cykl poświęcony jest pamięci Przemka „Kuriego” Maliny, nieżyjącego kolegi muzyków z zespołu Cała Góra Barwinków. To właśnie ten kłobucki zespół organizuje co roku to wydarzenie. Z jednej strony jest to forma upamiętnienia przyjaciela, który przegrał walkę z rakiem, a z drugiej potężna dawka pozytywnej muzyki.

To jednak nie wszystko. Co roku podczas festiwalu zbierane były pieniądze na pomoc potrzebującym. Nie inaczej będzie w bieżącym – na rzecz siedmioletniej Agaty Kuberskiej, która walczy z nowotworem złośliwym mózgu. Na operację w USA, która skutecznie może pomóc uratować życie dziecka rodzina musi zebrać zawrotną kwotę 8 mln zł.

– W tym roku gwiazdą festiwalu będzie formacja Gutek, której lider Piotr „Gutek” Gutowski znany jest z występów w kultowym Indios Bravos, współpracy z Abradabem, Kalibrem 44 czy Paktofoniką. A składu dopełni częstochowsko-kłobucki Forsal – informuje o przewidzianym na 18 grudnia line-up’ie Jakub Kaczmarek, muzyk Całej Góry Barwinków, która również pojawi się na scenie podczas tegorocznej „Maliny.

Początek imprezy zaplanowano na godz. 18. Bilety na to wydarzenie kosztują 35 zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter