fbpx

Konopiska

Chcą stworzyć unikatowy zbiór fotografii z dawnych lat. Każdy może dołączyć swoje zdjęcia

fot. Pixabay

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach organizuje zbiórkę zdjęć, która ma za zadanie ocalić od zapomnienia zmieniające się oblicze gminy.

– Chcemy stworzyć unikatowy zbiór fotografii z dawnych lat. Tym samym zachęcamy mieszkańców do poszukiwania w rodzinnych archiwach i albumach pamiątek związanych z jej historią – mówi Olga Muc z GCKiR omawiając pomysł akcji „Moja mała ojczyzna – Gmina Konopiska i jej mieszkańcy na historycznej fotografii”.

Zbiórka archiwaliów potrwa do 1 marca przyszłego roku. Można je dostarczać zarówno w formie papierowej bezpośrednio do siedziby GCKiR przy ulicy Sportowej w Konopiskach lub w postaci skanów, wysyłając drogą mailową na adres wspomnianej instytucji.

– Fotografie w tradycyjnej formie zostaną zwrócone w ciągu piętnastu dni od ich przekazania do nas – obiecuje Olga Muc.

Do zdjęć należy dołączyć swoje dane zawierające imię i nazwisko, adres do korespondencji oraz numer telefonu. Organizatorzy przedsięwzięcia proszą, by w miarę możliwości dołączyć również szczegółową metryczkę z datą powstania fotografii, wskazanie widniejących na nich osób, przybliżoną lokalizację miejsca oraz uroczystości czy wydarzenia, które zostało uwiecznione.

Na zakończenie zbiórki każdy biorący w niej udział otrzyma upominek. Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami mogą kontaktować się w tej sprawie z Sylwią Rogacz z GCKiR pod numerem telefonu 603 532 546.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter