fbpx

Konopiska

Milowicz i niecodzienny taniec. Tak Dzień Kobiet świętowała gmina

fot. Urząd Gminy Konopiska

W hali sportowej w Konopiskach odbył się coroczny Gminny Dzień Kobiet. Panie mogły bezpłatnie zbadać swój wzrok, zapisać się na zabiegi kosmetyczne, wysłuchać muzycznego recitalu Michała Milowicza, a także obejrzeć pokaz w wykonaniu mistrzyni Polski w akrobatyce powietrznej.

Wydarzenie zwyczajowo rozpoczęło się od życzeń, jakie wójt Jerzy Żurek złożył obecnym w hali uczestniczkom spotkania. Do rąk przedstawicielek jedenastu kół gospodyń wiejskich działających na terenie samorządu oraz pań z Gminnego Koła Emerytów i Rencistów w Konopiskach powędrowały podarunki, a przedstawicielki rodzimej oświaty i kultury otrzymały kwiaty i upominki. Krótko po tym parkietem zawładnęły miejscowe mażoretki, a po nich przed publicznością z mikrofonem pojawił się Michał Milowicz.

– Swoim energetycznym wykonaniem największych przebojów Elvisa Presleya artysta przeniósł wszystkich do szalonych lat 60. Jego występ zakończył się gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Poza coverami Milowicz zaprezentował także własne utwory – relacjonuje Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

Organizatorzy na sam koniec przygotowali nie mniej ciekawą niespodziankę. Oliwa Hajduk, mistrzyni Polski w akrobatyce powietrznej, zawieszona na szarfach na wysokości ośmiu metrów, wykonała spektakularny taniec. Tym wzbudziła autentyczny podziw publiki.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Panie miały także możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia na specjalnie przygotowanej ławeczce usytuowanej w holu głównym hali.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter