fbpx

Konopiska

Przy szkole w Rększowicach powstanie nowoczesna sala gimnastyczna z zapleczem

fot. Urząd Gminy Konopiska

Wójt Jerzy Żurek podpisał umowę dotyczącą rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach. – Ta inwestycja to kolejny krok w modernizacji infrastruktury oświatowej i wyraz troski o poprawę warunków nauki naszych uczniów – przekonują urzędnicy.

Projekt zakłada wybudowanie nowoczesnej sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowym i higieniczno-sanitarnym. Realizacją tego zadania zajmie się jedna z firm budowlanych z Konopisk, na podstawie umowy w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu dwóch lat. Koszt całego przedsięwzięcia to niemalże 7 mln zł, z czego aż 6,1 mln zł na ten cel lokalne władze pozyskały z tzw. „Polskiego Ładu”.

– Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe opracowanie dokumentacji projektowej i realizację robót budowlanych mających na celu stworzenie nowoczesnej sali gimnastycznej o wymiarach areny sięgających prawie czterystu sześćdziesięciu metrów kwadratowych, wyposażonej w zaplecze szatniowo-sanitarne oraz umożliwiającą niezależne funkcjonowanie kotłownię gazową – wyjaśniają urzędnicy z Konopisk.

fot. Urząd Gminy Konopiska

Z ich relacji wynika, że wspomniany projekt zakłada także częściową przebudowę istniejącego budynku szkolnego w celu dostosowania obiektu do nowych funkcji.

– Wydzielenie przestrzeni pożarowej oraz przebudowa salki gimnastycznej na stołówkę dla uczniów to przykłady zmian, które zwiększą funkcjonalność istniejącej infrastruktury. Natomiast modernizacja źródła energii cieplnej, przejście z ekogroszku na gaz ziemny, to z kolei wyraz troski o środowisko naturalne i krok w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań – dodaje wójt Jerzy Żurek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter