fbpx

Konopiska

Dzięki hojności darczyńców zebrano ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych

fot. Urząd Gminy Konopiska

W ostatnią niedzielę stycznia w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach odbyła się finałowa impreza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie z licytacji, loterii oraz e-skarbonki udało się zebrać sumę prawie 51 tys. zł. To jednak nie wszystko, gdyż liczone są jeszcze pieniądze, które wolontariusze zbierali tego dnia do puszek.

Wydarzeniu zwyczajowo towarzyszyły występy artystyczne w wykonaniu dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy oraz zespołów i grup artystycznych. Członkinie gminnych kół gospodyń wiejskich przygotowały i przekazały domowe wypieki, podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło też loterii fantowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych uczestników.

Najmłodsi mogli poskakać na dmuchańcu, skorzystać ze ścianki do robienia zdjęć lub wziąć udział w takich atrakcjach, jak pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy zorganizowanych przez druhów z Rększowic. Dzięki nim uczestnicy mogli zaznajomić się z podstawami udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieć się, jak zadbać o bezpieczeństwo własne i bliskich.

– Całe wydarzenie, które miało miejsce 28 stycznia nie tylko świadczy o ogromnym sercu naszej społeczności, ale również o sile solidarności i wspólnej troski o innych. Co jest niezwykle budującym sygnałem, szczególnie w trudnych czasach – komentuje wójt Jerzy Żurek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter