fbpx

Konopiska

Co robi gmina? Ruszyła jedna z kluczowych inwestycji, a druga jest właśnie na ukończeniu

fot. Urząd Gminy Konopiska

Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Szmaragdowej w Konopiskach, natomiast lada moment sfinalizowana zostanie budowa obiektu mieszkalnego przy ulicy Przemysłowej w tej samej miejscowości. Jak podkreślają tutejsi urzędnicy, w międzyczasie gmina prowadzi także szereg pomniejszych, ale równie istotnych inwestycji.

Od pierwszych dni marca realizowana jest przebudowa ulicy Szmaragdowej w Konopiskach. Zakres robót wartego 3,05 mln zł zadania obejmuje przebudowę drogi o nawierzchni asfaltowej wraz z budową blisko kilometrowego chodnika, a także utworzenie kanału technologicznego oraz ulicznego odwodnienia. Zakończenie zadania planowane jest na koniec czerwca przyszłego roku.

Z kolei w drugiej połowie kwietnia wykonawca zakończy wszelkie prace związane z budową wielorodzinnego obiektu mieszkalnego przy ulicy Przemysłowej, w którym znajdzie się szesnaście lokali socjalnych. Obecnie realizowane są prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz montażem oświetlenia parkowego w bezpośrednim sąsiedztwie tej inwestycji.

W ostatnim czasie miejscowi urzędnicy podpisali również umowę dotyczącą wykonania łącznika ulic Małej i Sadowej w Konopiskach wraz z nakładką. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości pięciu metrów w dwóch warstwach na podbudowie z kruszywa i powierzchni około 420 m². Powstanie tam też pobocze z kruszywa o szerokości pół metra.

Na początku lipca planowane jest zakończenie pierwszego etapu przebudowy drogi w Jamkach. W jego wyniku powstanie ponad kilometrowy odcinek chodnika. Wartość projektu, który od sierpnia ubiegłego roku realizuje wykonawca, sięga 734 tys. zł.

Będąc przy temacie Jamek, warto też wspomnieć o odbudowie nawierzchni drogi biegnącej przy zbiorniku „Pająk” w kierunku tej miejscowości. Zakres zamówienia obejmuje sfrezowanie z profilowaniem istniejącej nawierzchni, skropienie warstwą emulsji asfaltowej, wykonanie warstwy podbudowy z asfaltobetonu oraz nakładki asfaltowej warstwy ścieralnej.

– Na bieżąco prowadzone są również prace porządkowe oraz sukcesywne niwelowanie wyrw w drogach gminnych powstałych w sezonie zimowym – uzupełnia informację o zakresie gminnych zadań infrastrukturalnych Ewa Stefanowska-Lasoń, miejscowa urzędniczka. – Prace przeprowadzono już na szeregu ulic w Aleksandrii, Konopiskach, Rększowicach, Jamkach – dodaje.

Jak podkreśla, planowane są jeszcze do realizacji ulica Bukowa w Konopiskach czy choćby łącznik pomiędzy ulicami Gościnną a Mostową w Aleksandrii.

– Na końcowym etapie przygotowania jest także koncepcja i program funkcjonalno-użytkowy budowy nowego przedszkola w Konopiskach – informuje Stefanowska-Lasoń.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter