fbpx

Kłobuck

Dotacje w tym roku większe niż w ubiegłym

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Dziesięć lokalnych organizacji pozarządowych otrzymało środki na realizację tegorocznych zadań związanych ze wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej, przeciwdziałaniem uzależnieniom oraz patologiom społecznym.

Do konkursu ofert przystąpiło jedenaście podmiotów, z czego dziesięć uzyskało pozytywną opinię komisji powołanej przez burmistrza Kłobucka. Suma wszystkich dotacji sięga 334 tys. zł. To prawie o 20 tys. zł więcej niż w 2020 roku.

Najwięcej, bo 88 tys. zł, otrzymał Miejski Klub Sportowy „Znicz” Kłobuck. Tuż za nim znalazł się Ludowy Klub Sportowy „Pogoń” Kamyk. Do kasy tej organizacji trafi 65 tys. zł. Następny w kolejce, z kwotą sięgającą 50 tys. zł, jest LKS „Oksza” Łobodno.

35 tys. zł zasili budżet LKS „Błękitni” Libidza, natomiast LKS „Sparta” Nowa Wieś na szkolenie dzieci i młodzieży otrzyma 30 tys. zł. Kłobuckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Atol” może liczyć na przelew z magistratu w wysokości 13,5 tys. zł, a Klub Pływacki „Delfin” – 13 tys. zł.

Miejscowy samorząd wsparł także środowisko harcerzy. ZHP Chorągiew Śląska na swoje działania dostanie 12 tys. zł. Z kolei na 10 tys. zł może liczyć Uczniowski Klub Sportowy „Start” z Kłobucka.

– Dotacje przyznawane są na realizację zadań publicznych w różnych obszarach działalności. To między innymi wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, jak i przeciwdziałanie patologiom społecznym i uzależnieniom – mówi Katarzyna Kardynał z urzędu miejskiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter