fbpx

Konopiska

Gmina podsumowała najważniejsze z zeszłorocznych zadań budowlanych

fot. Piotr Biernacki

Oddanie budynku mieszkalnego przy ulicy Przemysłowej, modernizacje gminnych arterii, budowa nowych odcinków sieci wodociągowej. Na te aspekty kładziono szczególny nacisk w minionym roku.

Ponad 2 mln zł kosztowała budowa wielorodzinnego obiektu mieszkalnego przy ulicy Przemysłowej w Konopiskach. Na postawienie tego wolnostojącego, dwukondygnacyjnego budynku z szesnastoma mieszkaniami gmina pozyskała wsparcie finansowe z Funduszu Dopłat w wysokości 791 tys. zł.

– Wszystkie mieszkania posiadają łazienkę wyposażoną w kabinę natryskową, umywalkę, wc, bojler elektryczny oraz kuchnię bądź aneks kuchenny wyposażony w kuchenkę elektryczną wraz z piekarnikiem i szafkę z wbudowanym zlewozmywakiem – wymienia Iwona Lisek, zastępca wójta Konopisk.

W budynku zainstalowano elektryczne ogrzewanie. W ramach zagospodarowania terenu wykonano oświetlenie parkowe zasilane z instalacji fotowoltaicznej, dojścia do budynku i parking oraz urządzenia małej architektury.

Z najważniejszych inwestycji drogowych trudno nie wymienić zakończenia pierwszego etapu przebudowy drogi w Jamkach, w ramach której powstał ponadkilometrowy chodnik. Odbudowie poddano także nawierzchnię prowadzącej do wspomnianej miejscowości drogi przy zbiorniku „Pająk”.

– Zakres rzeczowy zamówienia obejmował sfrezowanie z profilowaniem istniejącej nawierzchni asfaltowej, skropienie warstwą emulsji asfaltowej, wykonanie warstwy podbudowy z asfaltobetonu oraz wykonanie nakładki asfaltowej warstwy ścieralnej – precyzują urzędnicy z Konopisk.

Wykonano łącznik ulicy Małej i ulicy Sadowej w Konopiskach wraz z nakładką. W tym przypadku zamówienie obejmowało położenie nawierzchni bitumicznej o szerokości pięciu metrów w dwóch warstwach na podbudowie z kruszywa. Wspomniane trzy inwestycje infrastrukturalne kosztowały lokalny budżet ponad 1 mln zł.

Z kolei blisko 250 tys. zł miejscowy samorząd wydatkował na zadanie związane z budową nowych odcinków sieci wodociągowych. Prace podzielone zostały na dwie części. Pierwsza objęła Rększowice, a kolejna – odcinek w Aleksandrii Drugiej.

W sierpniu ubiegłego roku urząd gminy podpisał z wykonawcami dwie umowy dotyczące modernizacji boiska w Aleksandrii Pierwszej. W ramach inwestycji zrealizowano nawodnienie boiska oraz przeprowadzone zostały zabiegi pielęgnacyjne murawy. Zadanie, które zyskało dofinansowanie ze środków budżetu województwa, w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka”, oraz ze środków pochodzących z budżetu gminy kosztowało ponad 116 tys. zł.

– O 70 tys. zł więcej natomiast urząd zapłacił za przebudowę kotłowni z węglowej na gazową w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II – dodają jego pracownicy i, jak podkreślają, w minionym roku rozpoczęły się prace nad trzema wielomilionowymi, sztandarowymi projektami.

Chodzi o Dom Seniora w Konopiskach, którego koszt budowy sięgnie ponad 4 mln zł, a zakończenie planowane jest na maj przyszłego roku, wartą blisko 2,9 mln zł modernizację budynku przy ulicy Lipowej czy mającą się zakończyć pod koniec czerwca, kosztującą ponad 3,2 mln zł, przebudowę ulicy Szmaragdowej.

Trzy miesiące wcześniej z kolei minie termin na dostarczenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania związanego z budową ulicy Strażackiej i Dworskiej w Aleksandrii.

– W ramach dokumentacji zaprojektowana zostanie budowa dróg wraz z odwodnieniem i brakującym oświetleniem ulicznym. Wartość projektu sięga ponad 120 tys. zł – informuje wicewójt Lisek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter