fbpx

Kłobuck

Gmina wykorzystała okres wakacji na przeprowadzenie remontów w szkołach i przedszkolach

fot. Pixabay

Malowanie sal lekcyjnych, wymiana podłóg czy naprawa dachów. Jak przekonują miejscy urzędnicy, to tylko część zadań, które na zlecenie magistratu zrealizowano latem w placówkach edukacyjnych na terenie gminy.

Co roku okres wakacyjny wykorzystywany jest na przeprowadzenie intensywnych prac budowlanych i remontowych w budynkach szkół i przedszkoli, dla których urząd miejski jest organem prowadzącym. Nie inaczej było podczas lipca i sierpnia. Łącznie wydatkowano na ten cel około 170 tys. zł.

I tak Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku wzbogaciła się o nowe stoliki oraz krzesła. Wyremontowano szkolną stołówkę oraz w jednej z sal lekcyjnych wymieniono podłogę, wygipsowano i pomalowano ściany. Przemalowania doczekała się też sala lekcyjna dla uczniów pierwszej klasy, z kolei w dwóch innych zamontowano rolety zaciemniające.

W Szkole Podstawowej Nr 2 natomiast wyremontowano dach, trzy sale, odmalowano bibliotekę, kuchnię, gabinet pedagoga i jeden z korytarzy. Ekipa remontowa odnowiła także elewację przy wejściu do placówki.

W „trójce” kompleksowo zmodernizowano korytarze na parterze oraz na trzecim piętrze. Remont objął też hol wejściowy, w kuchni wyburzono piec, zakupiono nowy sprzęt oraz położono nową instalację elektryczną. Tę wymieniono również z jadalni, która później została pomalowana.

Wraz z nastaniem nowego roku szkolnego, uczniowie placówki w Białej mogli ucieszyć się z wymiany drzwi w pomieszczeniach szkolnych i toaletach, nowych ławeczek na korytarzu czy zakupu szafek, biurek i krzeseł. Szatnia zyskała nową kolorystykę, wymieniono także wykładzinę PCV i listwy.

Prace naprawcze i konserwatorskie nie ominęły i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. Józefa Bema w Kamyku. Zamontowano nowe drzwi wejściowe do budynku szkoły oraz kraty zabezpieczające korytarz nad halą sportową. Wymieniono też podest sceny.

 Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Łobodnie zyskał trzy pary drzwi na salę gimnastyczną, odmalowano dwie sale lekcyjne, a także dokonano drobnych prac remontowo-porządkowych na terenie całego obiektu.

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Libidzy przemalowała pracownię językową, wymieniła krzesła, jak i – za pieniądze z funduszu sołeckiego – doposażyła pracownię informatyczną w nowe komputery. Placówka zyskała też nowe wejście do budynku oraz odprowadzenie wody deszczowej przy schodach.

W kłobuckich przedszkolach doposażono place zabaw i przemalowano pomieszczenia, z kolei w budynku w Nowej Wsi dokonano drobnych prac naprawczych i konserwatorskich. Została tam również odnowiona sala do zajęć.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter