fbpx

Konopiska

Informacje z gminy w infokioskach. Staną w czterech sołectwach

fot. Pixabay

Mieszkańcy czterech sołectw będą mogli wkrótce wykorzystać potencjał infokiosków, które na zlecenie miejscowego samorządu zostaną zamontowane na terenie Korzonka, Aleksandrii Pierwszej, Konopisk i Walaszczyk.

Inicjatywa ma wzmocnić działania wpierające mieszkańców, którzy nie posiadają dostępu do cyfrowych usług. Pomysł tutejszych urzędników zyskał akceptację w urzędzie marszałkowskim. To właśnie z budżetu województwa będzie pochodzić większość pieniędzy mających sfinansować to przedsięwzięcie.

– Społeczność lokalna naszej gminy potrzebuje tego typu terenowych punktów dostępu do informacji z uwagi na fakt, iż wśród mieszkańców są nadal osoby wykluczone cyfrowo. Pośród treści, które nasz samorząd planuje zamieszczać na urządzeniach będą między innymi urzędowe informacje z gminnych instytucji publicznych czy zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia kulturalne organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji – wyjaśnia Olga Muc, specjalista ds. promocji i informacji.

Poza aktualnymi komunikatami płynącymi od organów administracji, urządzenia zaoferują korzystającym szereg pakietów danych o sytuacji panującej w gminie, w tym między innymi o jakości lokalnego powietrza. Bogate zasoby tych danych będą dostępne również dla osób słabowidzących czy niedosłyszących.

– Każde z czterech sołectw otrzyma zintegrowany z infokioskami system monitorujący jakość powietrza na terenie gminy, którego dane będą na bieżąco przesyłane i wyświetlane na ekranach. Taki system to doskonałe narzędzie do podnoszenia świadomości ekologicznej i informowania społeczności o stanie jakości powietrza – dodaje Olga Muc.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter