fbpx

Konopiska

Jedna z warszawskich fundacji rusza z cyklem bezpłatnych szkoleń dla pań

fot. Pixabay

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju realizuje „Akademię Rozwoju”. To społeczny program, który poprzez edukację, przekazywanie wiedzy i umiejętności ważnych na rynku pracy ma na celu wsparcie kobiet z terenu obszarów wiejskich.

Jak fundacja zamierza zrealizować swój projekt? Wszystkim uczestniczkom, które wyrażą wolę współpracy zamierza zapewnić cykl bezpłatnych szkoleń. Chodzi o warsztaty oraz kursy z podstaw tworzenia i edycji stron internetowych, wykorzystania podstawowych aspektów finansowych i prawnych czy o szkolenia z myślenia projektowego.

– W ramach projektu zapewnione będą również dodatkowe konsultacje z edukatorami, spotkania społeczności oraz sesje mentoringowe i coaching zawodowy dla kobiet w różnym wieku – deklarują organizatorzy.

Program skierowany jest wyłącznie do kobiet, które spełniają co najmniej dwa warunki – mieszkają na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach, mają niskie zarobki w rodzinie lub występuje w nich przemoc, są matkami samotnie wychowującymi dzieci. Pod uwagę będą również brane takie kryteria, jak orzeczona niepełnosprawność czy fakt bycia rodzicem w rodzinach wielodzietnych.

– Dzięki udziałowi w programie uczestniczki dowiedzą się w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z narzędzi dostępnych w internecie, jak stworzyć stronę internetową swojej firmy, a także jak z wykorzystaniem metody myślenia projektowego realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe – tłumaczą przedstawiciele Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Szczegółowe informacje dotyczące programu, regulamin oraz formularz rejestracyjny do programu dostępne są na stronie internetowej tej organizacji.

– Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego każda potencjalna uczestniczka programu otrzyma informację zwrotną pocztą elektroniczną o rezultacie naboru – dodają.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter