fbpx

Kłobuck

Jest już wakacyjny harmonogram pracy gminnych przedszkoli

fot. Pixabay

Urząd Miejski w Kłobucku opublikował właśnie szczegóły związane z organizacją pracy przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych, jakie funkcjonują w szkołach podstawowych na terenie gminy.

W sumie chodzi o sześć placówek. Pierwszy dyżur podczas przerwy wakacyjnej pełnić będzie przedszkole, które mieści się przy ulicy Orzeszkowej w Kłobucku. W tym przypadku zajęcia wystartują z początkiem przyszłego miesiąca i trwać będą do 15 lipca. Dzień później swoje podwoje dla maluchów otworzy „piątka” działająca przy ulicy Rómmla. Ten obiekt będzie czynny do 1 sierpnia włącznie.

Od 2 do 16 sierpnia najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać z oferty przygotowanej przez pedagogów z Przedszkola Gminnego nr 1 w Kłobucku. Kolejnym w kolejce, które zapewni opiekę do końca sierpnia, będzie przedszkole przy ulicy ks. kard. Wyszyńskiego.

Dyżur wakacyjny pełnić będą również placówki w Łobodnie i Kamyku. Ta pierwsza czynna będzie przez cały lipiec, natomiast druga ze wspomnianych – od pierwszego do ostatniego dnia sierpnia.

Jak podkreślają kłobuccy urzędnicy, o przyjęciu dziecka do przedszkola decydują dyrektorzy poszczególnych instytucji oświatowych i to z nimi rodzice powinni kontaktować się w kwestii zapewnienia opieki dzieciom podczas wakacji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter