fbpx

Konopiska

Konopiska mają nową wicewójt. W gminie ją znają od lat

fot. archiwum prywatne Iwony Lisek

Z administracją samorządową związana jest z od ponad dwóch dekad. Zanim trafiła do Konopisk, przez lata pracowała w Kamienicy Polskiej. To w tej gminie podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych ubiegała się o fotel wójta. Zajęła drugie miejsce. Na początku stycznia Iwona Lisek została powołana przez wójta Jerzego Żurka na jego zastępcę.

Nowa wicewójt jest absolwentką pielęgniarstwa w Medycznym Studium Zawodowym w Częstochowie oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie ukończyła pedagogikę opiekuńczo-resocjalizacyjną. Jestem również instruktorem fitness i tańców ludowych. Jak przekonuje, posiada wieloletnie doświadczenie zarządzania zasobami ludzkimi.

Od 1995 do 2011 roku pracowała w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej, gdzie przez dziewięć lat pełniła funkcję dyrektora. Analogiczne stanowisko, ale tym razem już w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach objęła w 2012 roku. Szefową tej instytucji była do momentu niedawnego awansu w strukturach lokalnego samorządu.

– Mam szereg sukcesów w pozyskiwaniu środków unijnych. Jestem kobietą kreatywną, odpowiedzialną, otwartą, komunikatywną i sumiennie wykonuję swoje obowiązki. Zarządzałam gminną halą sportową, stadionem lekkoatletycznym, świetlicami, orlikami. Organizowałam warsztaty, imprezy kulturalne i rekreacyjno-sportowe. Zarówno o charakterze typowo gminnym, jak i powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim. Bardzo się cieszę i dziękuję, że po sześciu latach pracy w gminie Konopiska ponownie obdarzono mnie zaufaniem i będę mogła w szerszej perspektywie działać dla dobra naszej społeczności – podkreśla Iwona Lisek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter