fbpx

Kłobuck

Kosztowała ponad dziewięć milionów. Teraz została oficjalnie oddana do użytku

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

25 maja doszło do oficjalnego otwarcia nowej sali gimnastycznej zlokalizowanej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

Symboliczne przecięcie wstęgi, tradycyjny pokropek, a na koniec prezentacje wokalne, taneczne i sportowe uczniów z kłobuckiej „jedynki”. Tak w dużym skrócie wyglądało formalne oddanie do użytku obiektu, którego budowę niedawno zakończyła gmina.

W wydarzeniu uczestniczyło spore grono parlamentarzystów, samorządowców, urzędników różnego szczebla, dyrektorzy placówek oświatowych z Kłobucka i okolic, jak i również nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

– Wybudowany obiekt wykorzystywany będzie przez uczniów szkoły podczas zajęć wychowania fizycznego oraz pozalekcyjnych zajęć sportowych. Będzie także ogólnodostępnym obiektem udostępnianym społeczności lokalnej na potrzeby zajęć rekreacyjnych, działalności klubów sportowych i organizacji zawodów sportowych – deklarują urzędnicy magistratu.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 9,3 mln zł z czego 2 mln zł urząd miejski na jej budowę pozyskał ze środków resortu sportu i turystyki.

– Życzymy, aby nowo powstała sala służyła przez wiele lat i pomagała naszym uczniom rozwijać talenty sportowe. Aby stała się miejscem, w którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności, czerpać radość z aktywności fizycznej i osiągać sukcesy sportowe. Niech ta sala gimnastyczna stanie się źródłem inspiracji i motywacji dla naszych uczniów, wspierając ich w zdrowym rozwoju i integracji przez sport – podkreślał podczas spotkania burmistrz Jerzy Zakrzewski.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter