fbpx

Kłobuck

Kto zażywa ten przegrywa. Wysoka frekwencja w konkursie pozwala sądzić, że młodzież zdaje sobie z tego sprawę

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Tutejszy samorząd zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów pod hasłem „Narkotykom mówię NIE”, któremu patronowali burmistrz Kłobucka oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Łącznie do komisji konkursowej wpłynęło czterdzieści dziewięć prac z dziewięciu podstawówek działających na terenie gminy. Prace oceniono w dwóch kategoriach wiekowych, w podziale na klasy IV-VI oraz VII-VIII.

Komisja konkursowa brała pod uwagę takie kryteria jak zgodność treści plakatu z założeniami konkursu, ich wartość artystyczną i techniczną, oryginalność podejścia do tematu, pomysł, a także wartość merytoryczną i walory edukacyjne.

– 5 grudnia burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczyli wszystkim uczniom pamiątkowe dyplomy i nagrody – informuje magistrat.

Spośród uczniów z klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Emilia Sosnowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku. Tuż za nią uplasował się Oskar Sowula z kłobuckiej „jedynki”, natomiast trzecie miejsce ex aequo przypadło Amelii Serwińskiej z „trójki” w Kłobucku oraz Dominika Hobota ze szkoły w Libidzy.

W drugiej z kategorii bezkonkurencyjna okazała się Kamila Świącik ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku. Drugie miejsce wywalczyła Adrianna Adamus z tej samej placówki, z kolei trzecie – Anna Telęga z kłobuckiej „trójki”.

Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienia dla czterdziestu dwóch uczniów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter