fbpx

Konopiska

Najlepsze drużyny strażackie z województwa zawitają do Konopisk

fot. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach

W drugi weekend czerwca stadion lekkoatletyczny w Konopiskach stanie się areną zmagań drużyn strażackich. Zawodnicy rywalizować będą w Wojewódzkich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych.

9 czerwca do gminy zawita niemal tysiąc uczestników tej imprezy. W szranki stanie osiemdziesiąt sześć dziesięcioosobowych zespołów. W kategoriach seniorskich rywalizować będą dwadzieścia trzy ekipy kobiet oraz dwadzieścia siedem drużyn męskich. Z kolei w młodzieżowych udział weźmie szesnaście formacji dziewczęcych i dwadzieścia chłopięcych.

Zawody młodzieżowe odbywają się w cyklu dwuletnim. Poprzedzają je eliminacje, które rozgrywane są na etapach powiatowych i miejskich. Młodzież powalczy w dwóch dyscyplinach. Pierwszą będzie rozwinięcie bojowe, a kolejną bieg sztafetowy z przeszkodami na dystansie czterystu metrów.

Zmagania dorosłych druhów na szczeblu wojewódzkim organizowane są natomiast co cztery lata. Strażacy zmierzą się z ćwiczeniami bojowymi oraz sztafetą pożarniczą na dystansie trzystu pięćdziesięciu metrów.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować śląskie w ogólnopolskich finałach zawodów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter