fbpx

Kłobuck

Nowa bieżnia, skocznia, rzutnia oraz zadaszone trybuny

fot. Pixabay

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku powstanie bieżnia lekkoatletyczna i trybuny. Gminni urzędnicy zapewniają, że z obiektu będą mogli korzystać nie tylko sportowcy, ale również wszyscy ci mieszkańcy, którzy chcą zadbać o swoją kondycję.

Burmistrz Jerzy Zakrzewski podpisał w połowie czerwca umowę na przebudowę bieżni i innych elementów lekkoatletycznych oraz trybun na terenie kłobuckiego OSiR-u. Całością realizacji wspomnianej inwestycji zajmie się spółka Hydratec z Białegostoku.

Zadanie kosztować będzie blisko 4,05 mln zł. Niemalże 3,2 mln zł urząd miejski pozyskał na ten cel z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”, różnicę z kolei stanowi już wkład własny gminy.

Co za te pieniądze zrealizuje wykonawca tego przedsięwzięcia? W pierwszej kolejności podda rozbiórce istniejące trybuny i wykonana nowe. Z zadaszeniem, odwodnieniem, oświetleniem, nagłośnieniem i monitoringiem.

Umowa przewiduje także wykonanie utwardzeń i ogrodzenia przyległego terenu, odtworzeniu naruszonych przy prowadzeniu robót urządzeń okolicznej infrastruktury, jak i również przebudowie istniejącej bieżni okrężnej na odwodnioną bieżnię czterotorową o długości czterystu metrów oraz bieżni prostej o długości stu trzydziestu metrów. Powstanie też skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Spółka, z którą burmistrz Zakrzewski podpisał kontrakt, zobowiązała się dostarczyć również wyposażenie elementów lekkoatletycznych.

– Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć piękny obiekt sportowy, który będzie spełniał zarówno standardy piłkarskie, jak i lekkoatletyczne. Celem całego przedsięwzięcia jest udostępnienie stadionu klubom sportowym oraz mieszkańcom zainteresowanym nie tylko uprawianiem konkurencji lekkoatletycznych, ale również prowadzeniem treningów ogólnorozwojowych – podkreśla włodarz Kłobucka.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter