fbpx

Konopiska

Nowa hala z bogatym zapleczem. Szkoła z Aleksandrii właśnie zyskała duży atut

fot. Urząd Gminy Konopiska

Zakończyła się budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii. Warta blisko 4,8 mln zł inwestycja pozwoliła w dużej części przebudować istniejący budynek placówki i wzmocnić go tym samym o szereg udogodnień.

Szkoła ma nową salę gimnastyczną z boiskiem do siatkówki, koszykówki oraz tenisa wraz z widownią. Powstało atrakcyjne zaplecze socjalno-sanitarne w postaci między innymi szatni, łazienki, toalety, pokoju trenera, magazynu sprzętu sportowego czy dwóch sal dydaktycznych.

– Nowo powstały obiekt jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Zarówno w kwestiach dotyczących edukacji, sportu, zdrowia i bezpieczeństwa. Szczególnie w dobie pandemii – mówi wójt Jerzy Żurek.

Jak przekonuje włodarz, jeszcze na etapie projektowania budynku wprowadzone zostały rozwiązania, które z założenia miały wpłynąć na usprawnienie organizacji pracy szkoły. Powstały nowe pomieszczenia z przeznaczeniem na stołówkę i zaplecze, a sale dydaktyczne zaprojektowano w taki sposób, by maksymalnie zadbać o komfort nauki najmłodszych uczniów. Spory nacisk położono też na ekologiczne rozwiązanie, jakim była wymiana kotłowni węglowej na gazową.

– Nowy obiekt umożliwi dyrekcji placówki bezpieczną realizację zadań edukacyjnych i sportowych. Sfinalizowanie tej dużej inwestycji możliwe było dzięki dobrej współpracy władz gminy z mieszkańcami. Cenne uwagi przedstawione podczas kilku wspólnych spotkań pozwoliły rozwiązać szereg problemów i za to serdecznie dziękuję – dodaje Jerzy Żurek.

Koszt całego przedsięwzięcia sięgnął niemal 4,8 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł udało się pozyskać z budżetu resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Jak podkreśla Żurek, to głównie dzięki zaangażowaniu Szymona Giżyńskiego, częstochowskiego parlamentarzysty i jednocześnie wiceministra rolnictwa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter