fbpx

Olsztyn

Nowa rzeźba na rynku w Olsztynie. Warto ją zobaczyć na żywo

fot. Urząd Gminy Olsztyn

Wykonana z chromowanego brązu rzeźba stanęła w centrum Olsztyna. Autorem powstałego w 2019 roku dzieła jest Michał Batkiewicz.

63-letni twórca pochodzi z Nowego Targu i swoją edukację artystyczną rozpoczął od ukończenia Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, a następnie Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego promotorem był prof. Marian Konieczny, autor między innymi Pomnika Bohaterów Warszawy, czyli słynnej Nike.

Michał Batkiewicz jest autorem wielu monumentalnych realizacji, takich jak replika drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago. Zaprojektował i zrealizował również drewniany kościół wraz z wyposażeniem w Lawton w USA. Wykonał też szereg realizacji pomnikowych i plenerowych rozsianych w różnych miejscach świata. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

– Rzeźba, która pojawiła się na olsztyńskim rynku nosi nazwę „Nadzieja”. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Olsztyna i oglądania wystawy – zachęca Kamila Kubat z urzędu gminy.

fot. Urząd Gminy Olsztyn

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter