fbpx

Olsztyn

Weekendowy odlot na Jurze. Będzie wino, balony i śpiew

fot. Pixabay

Trzydzieści rodzimych oraz zagranicznych drużyn weźmie udział w planowanej na przyszły tydzień 34. edycji Balonowych Mistrzostw Polski. W tym samym czasie swoją drugą odsłonę będą miały Jurajskie Zawody Balonowe. 

Impreza, która jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch podczęstochowskich gmin, rozpocznie się w czwartkowe popołudnie i potrwa do niedzieli. W sumie organizatorzy przewidują sześć lotów aerostatami. Pierwszy wystartuje jeszcze w czwartek wieczorem, dwa loty będą miały miejsce w piątek. Podobnie będzie w sobotę. Natomiast ten jedyny niedzielny zakończy zawody.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg dodatkowych atrakcji. Na piątek organizatorzy proponują uczestnikom spędzenie czasu przy dźwiękach jazzu tradycyjnego w Złotym Potoku. Z kolei miłośnicy wina i regionalnych przysmaków będę mieli okazję, by w weekend na olsztyńskim rynku, skosztować wspomnianych specjałów.

– Udział zapowiedziało ponad dwudziestu winiarzy z województw podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego i lubuskiego – informuje Mariusz Bugara, urzędnik z Olsztyna.

Czterodniowe mistrzostwa zakończy koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy.

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter