Weekendowy odlot na Jurze. Będzie wino, balony i śpiew

Olsztyn, Janów

Trzydzieści rodzimych oraz zagranicznych drużyn weźmie udział w planowanej na przyszły tydzień 34. edycji Balonowych Mistrzostw Polski. W tym samym czasie swoją drugą odsłonę będą miały Jurajskie Zawody Balonowe. 

Impreza, która jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch podczęstochowskich gmin, rozpocznie się w czwartkowe popołudnie i potrwa do niedzieli. W sumie organizatorzy przewidują sześć lotów aerostatami. Pierwszy wystartuje jeszcze w czwartek wieczorem, dwa loty będą miały miejsce w piątek. Podobnie będzie w sobotę. Natomiast ten jedyny niedzielny zakończy zawody.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg dodatkowych atrakcji. Na piątek organizatorzy proponują uczestnikom spędzenie czasu przy dźwiękach jazzu tradycyjnego w Złotym Potoku. Z kolei miłośnicy wina i regionalnych przysmaków będę mieli okazję, by w weekend na olsztyńskim rynku, skosztować wspomnianych specjałów.

– Udział zapowiedziało ponad dwudziestu winiarzy z województw podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego i lubuskiego – informuje Mariusz Bugara, urzędnik z Olsztyna.

Czterodniowe mistrzostwa zakończy koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy.

Adrian Biel, fot. Pixabay