fbpx

Olsztyn

Wieloraczki ze Zrębic potrzebują pomocy. Urzędnicy z Olsztyna apelują o wsparcie

fot. Urząd Gminy w Olsztynie

23 lipca w bytomskim szpitalu przyszła na świat piątka nowych obywateli gminy Olsztyn. Pięcioraczki, jedna dziewczynka i czterech chłopców, urodzili się jako wcześniaki. Niestety, dwoje dzieci z tego grona zmarło.

Urzędnicy z Olsztyna apelują o szeroką pomoc, a sami organizują bal charytatywny, z którego dochód ma być przeznaczony na wsparcie rodziny. Jak podkreślają, każda deklaracja jest ważna, bo dzieci wymagają ciągłej rehabilitacji, a cała familia pomocy rzeczowej i finansowej.

Tę przekazała już olsztyńska rada gminy, uchwalając jednorazową zapomogę w wysokości 2 tys. zł na każde dziecko. Specjalne fanty na licytację, która odbędzie się podczas balu, zaoferowało liczne grono sponsorów i firm działających w regionie oraz Kancelaria Premiera RP, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jak również starosta częstochowski.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób wesprzeć rodzinę, można uzyskać dzwoniąc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie pod numer telefonu 34 3285 077 wew. 35 lub też do urzędu gminy pod numer telefonu 34 3285 077 wew. 23.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter