fbpx

Konopiska

Nowe przedszkole w centrum Konopisk. Roboty budowlane wkroczą wkrótce w drugą fazę

fot. Urząd Gminy Konopiska

Zakończył się pierwszy etap prac związanych z budową nowego przedszkola w Konopiskach. Zadanie objęło kompleksowe wykonanie robót ziemnych, wylanie fundamentów, położenie podposadzkowej kanalizacji, a także zrealizowanie prac związanych ze ścianami i słupami kondygnacji parteru.

Jak informują urzędnicy z Konopisk, dotychczasowe koszty, jakie poniosła gmina z tytułu skończenia pierwszego etapu, sięgnęły 2,2 mln zł. Na realizację tej inwestycji samorząd kierowany przez wójta Jerzego Żurka pozyskał blisko 8,8 mln zł. Jak często powtarza włodarz, budowa przedszkola w centrum gminy zapewni najmłodszym mieszkańcom bezpieczeństwo, naukę w komfortowych warunkach i możliwość rozwijania talentów przy wsparciu wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

– Finalnie powstanie nowoczesny, klimatyzowany, sześciooddziałowy budynek przeznaczony dla stu pięćdziesięciorga dzieci z wyodrębnionym oddziałem żłobkowym dla szesnastu maluszków. W projekt koncepcyjny wchodzi również budowa zespołu żywieniowego, która zlokalizowana będzie w części parterowej obiektu – mówi wójt Żurek.

Kuchnia przygotowywać będzie kompletne posiłki dla dzieci przedszkolnych oraz osesków w grupie żłobkowej. W budynku przewidziane są również pomieszczenia do zajęć sensorycznych, pomieszczenie do zajęć indywidualnych lub w małych grupach, w którym będzie urzędował logopeda, zespół pomieszczeń administracji przedszkola i żłobka, a także pokój nauczycielski z zapleczem socjalno-sanitarnym dla personelu dydaktycznego i administracyjnego placówki. Pomieszczenie techniczne, które przewiduje projekt budowlany pomieści natomiast węzeł cieplny zapewniający centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową dla użytkowników budynku.

– Całość organizacji zespołu przedszkolno-żłobkowego jest zaprojektowana tak, aby nie tworzyła barier architektonicznych oraz wykluczenia. Z tego względu przewidziano spięcie poziomów nie tylko schodami, ale również windą, która będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych – podkreśla wójt.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter