fbpx

Konopiska

Otworzyli nowe oddziały przedszkola. Jest nowocześnie i kolorowo

fot. Urząd Gminy w Konopiskach

Wraz z początkiem roku szkolnego wójt Jerzy Żurek otworzył dla mieszkańców i ich pociech dwa nowe oddziały przedszkolne. Efekt końcowy adaptacji części pomieszczeń szkoły w Konopiskach robi wrażenie.

Prace modernizacyjne trwały od wczesnej wiosny. Sam remont i wyposażenie pochłonęły prawie 440 tys. zł. W budynku szkoły podstawowej mieszczą się zatem dwie sale do zajęć dydaktycznych wraz z łazienkami, sala przygotowana do prowadzenia zajęć z integracji sensorycznej, szatnia i pokój nauczycielski.

– Zwiększenie dostępności do miejsc przedszkolnych było jednym najbardziej oczekiwanych postulatów, które zgłaszali mi mieszkańcy gminy. Po półrocznych pracach modernizacyjnych, a wcześniej kilkumiesięcznych przygotowaniach całej koncepcji, możemy się cieszyć ze wspaniałego obiektu, świetnie wyposażonego i dostosowanego do potrzeb maluchów. Myślę, że i rodzice z tej nowej jakości będą zadowoleni – komentuje włodarz.

Dzięki pozyskaniu niemal pół miliona złotych z funduszy unijnych, które w znacznej części pokryły koszty modernizacji, placówka zaoferuje swoim podopiecznym również nowoczesne programy i paletę zajęć edukacyjnych, mających wspomagać rozwój emocjonalny, intelektualny i społeczny.

Realizacja projektu Kolorowego Przedszkola potrwa do końca sierpnia przyszłego roku. W tym czasie dzieci będą mogły korzystać chociażby z muzykoterapii, arteterapii, zajęć integracji sensorycznej czy gimnastyki korekcyjnej.

W palecie nowych rozwiązań jedną z najistotniejszych zmian jest zwiększenie godzin pracy całej placówki. Jest ona dostępna teraz od godz. 6 aż do 17.30.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter