fbpx

Kłobuck

Pięcioletni syn policjanta z Kłobucka potrzebuje pomocy. Podaruj mu swój jeden procent

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Krzysiu urodził się z wrodzoną wadą lewej dłoni. Tylko kosztowne protezowanie pozwoli maluchowi na normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Koszt zakupu protezy to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ze względu na to, że dziecko rośnie, protezy muszą być systematycznie wymieniane.

Syn jednego z funkcjonariuszy kłobuckiej komendy urodził się z wrodzonym brakiem kości paliczków i śródręcza lewej dłoni. Niestety współczesna medycyna nie daje możliwości leczenia tego typu wady rozwojowej.

Jedyną szansą dla dziecka na normalne funkcjonowanie wśród rówieśników jest zakup kosztownej protezy. W zależności od jej rodzaju i stopnia złożoności, cena sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dodatkowej trudności nastręcza fakt, iż protezy muszą być sukcesywnie wymieniane i dostosowywane do wieku chłopca.

Pomóc można w bardzo prosty sposób. Wystarczy wypełniając zeznanie podatkowe za ubiegły rok przekazać swój jeden procent. W formularzu PIT należy wpisać wówczas numer KRS 0000037904, a jako cel szczegółowy – 30552 Suchański Krzysztof.

Chętni, którzy chcieliby dodatkowo przekazać darowiznę na konto fundacji, która opiekuje się dzieckiem, mogą wpłacić środki bezpośrednio na jej konto – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, nr rachunku: 42 2490 00005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 30552 Suchański Krzysztof – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter