fbpx

Krzepice

Piknik w Dankowicach. Zebrali prawie 22 tysiące złotych dla małego sąsiada

fot. Facebook.com/Dankowice

6 lipca w Dankowicach odbyła się wyjątkowa impreza. Zorganizowany siłami lokalnej społeczności piknik charytatywny na rzecz Michałka Warzechy zgromadził mnóstwo ludzi, a prowadzona podczas niego zbiórka przyniosła ostatecznie prawie 22 tys. zł, które wspomoże leczenie malucha.

Los nie obszedł się łaskawie z małym mieszkańcem Dankowic. Michałek urodził się jako skrajny wcześniak i obciążony jest wieloma schorzeniami. Ma zespół Downa, nadciśnienie płucne i nieoperacyjną wadę serca. Malec zmaga się z niewydolnością krążeniowo-oddechową, retinopatią wcześniaczą oraz wadą słuchu. Potrzebuje specjalistycznego sprzętu, jak również nieustannej rehabilitacji w swoich zmaganiach ze schorzeniami.

– Sobotnie popołudnie i wieczór dostarczyły nam dużo radości i wzruszeń. Nasz mały i dzielny w walce z chorobą mieszkaniec sprawił, że ten dzień był po prostu wyjątkowy. Data zapisała się złotymi literami na kartach historii Dankowic. Nasz teren sportowo-rekreacyjny wypełniło bardzo liczne grono osób, które postanowiły wesprzeć Michałka oraz jego wspaniałą mamę i babcię. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a pogoda była wymarzona – cieszą się organizatorzy z Komitetu Społecznego „Na Rzecz Michałka”.

Na sukces akcji niewątpliwie wpływ miała niezwykle profesjonalna organizacja wydarzenia. Zbiórka fantów na loterię trwała do końca czerwca. A na samej imprezie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Były gry i zabawy, mecz piłki nożnej, rodzinne zawody strażackie, wizyta motocyklistów, przejażdżki kucykiem, pomaganie przez losowanie, spotkanie z policyjną maskotką Sznupkiem, jak również pokaz kulinarny w wykonaniu Amina Fakhari.

– W imprezie wzięło udział mnóstwo osób, którzy postanowili wesprzeć Michałka w nierównej walce z chorobą. Jestem szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu i poznałem tylu niesamowitych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Dziękuję za mega dawkę pozytywnej energii – mówi pochodzący z Iranu mistrz sztuki kulinarnej.

Prowadzona podczas pikniku zbiórka publiczna przyniosła dokładnie 21.871,90 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone w pierwszej kolejności na aparaturę medyczną, między innymi ssak elektryczny oraz transportowy koncentrator tlenowy. Ale to nie koniec. Zbiórka potrwa jeszcze do 6 sierpnia, a każdy, kto będzie chciał wspomóc inicjatywę będzie mógł wrzucić pieniądze do puszki w sklepie u Zofii Marzec w Dankowicach Drugich. Środki mają być również zbierane podczas kolejnych lokalnych imprez kulturalno-rozrywkowych.

– Wynik zbiórki oraz dochód z pikniku zaskoczył nas bardzo, ale to bardzo pozytywnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego wydarzenia – mieszkańcom Dankowic, którzy bezinteresownie i z własnej, nieprzymuszonej woli służyli pomocą i wsparciem podczas przygotowań. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim darczyńcom, którzy przekazali upominki rzeczowe i finansowe. Lista tych osób jest bardzo długa i nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska. Dziękujemy za każdy telefon, za pomysły, propozycje, wsparcie organizacyjne i za ofiarność. Michałkowi kibicuje tak liczne grono cudownych ludzi, że pogubiliśmy się w liczeniu – komentują organizatorzy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter