fbpx

Kłobuck

Plac targowy z monitoringiem i nowoczesną toaletą

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Gmina zainwestowała w poprawę bezpieczeństwa na terenie kłobuckiego targowiska. W ramach zwiększenia komfortu osób korzystających z targowiska pojawiła się tam również estetyczna toaleta publiczna. Inwestycja, którą w całości sfinansowano ze środków budżetowych, to kolejny element w procesie modernizowania ścisłego centrum Kłobucka.

Na parkingu, który w dni targowe obsługuje liczne rzesze mieszkańców powiatu, a w pozostałe kierowców parkujących w centrum miasta, pojawiła się nowoczesna toaleta publiczna. Modernistyczna bryła zastąpiła stary, wysłużony obiekt. Co istotne, przystosowana jest do użytku dla osób z niepełnosprawnościami. Nowe rozwiązanie ucieszy też młode mamy, bowiem zamontowano w niej również przewijak dla niemowląt.

– Nowa toaleta miejska czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16, a w soboty od 7 do 14 – informują kłobuccy urzędnicy.

Koszt inwestycji to niewiele ponad 130 tys. zł. Kolejne 4 tys. zł pochłonęła z kolei instalacja monitoringu w tym miejscu. Jak przekonuje magistrat, inwestycja podyktowana była potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników targowiska oraz parkujących tam samochodów. Nowe narzędzie przyda się także do tego, by monitorować obiekt w godzinach nocnych oraz eliminować choćby nielegalny wywóz śmieci.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter