fbpx

Kłobuck

Policja szuka odpowiedzialnych za powstanie dzikich wysypisk śmieci w Gruszewni i Libidzy

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Kłobuccy funkcjonariusze poszukują sprawców nielegalnego wywozu śmieci na terenie dwóch miejscowości w gminie Kłobuck. Wśród porzuconych odpadków znaleziono między innymi paragony, które poddawane są teraz drobiazgowej analizie.

W połowie stycznia do oficera dyżurnego kłobuckiej komendy dotarła informacja o nielegalnych wysypiskach śmieci. Odnaleźli je na terenie swoich miejscowości mieszkańcy Gruszewni i Libidzy.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż śmieci najprawdopodobniej pojawiły się w tych miejscach kilkanaście dni wcześniej.

– Sprawę przejęli śledczy zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej, którzy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali szereg czynności mających na celu ustalenie sprawców nielegalnego wywozu śmieci lub osób, do których wcześniej należały – informuje biuro prasowe kłobuckiej komendy.

W toku oględzin miejsca zdarzenia policjanci między innymi zabezpieczyli paragony, które aktualnie są sprawdzane i poddawane analizie. Jak podkreślają policjanci, uzyskane na ich podstawie informacje z pewnością pomogą w toczącym się postępowaniu.

Mundurowi proszą też, aby wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat dzikich wysypisk śmieci kontaktowały się z komendą w Kłobucku lub inną najbliższą jednostką policji.

– Wystarczy zadzwonić pod numery telefonu 47 858 22 00, 997, 112. Gwarantujemy pełną anonimowość – deklarują policjanci.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter