fbpx

Konopiska

Pomoce dydaktyczne za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zakupiła je szkoła w Kopalni

fot. Urząd Gminy Konopiska

Szkoła podstawowa w Kopalni zakupiła dużą partię pomocy dydaktycznych dla uczniów. Posłużą w nauce biologii, chemii, geografii czy fizyki. Wartość sprzętu to ponad 75 tys. zł.

Dyrekcja placówki niezbędne inwestycje mogła poczynić dzięki wykorzystaniu rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na ten rok. Złożony wniosek został z pozytywnym skutkiem zaopiniowany, co zaowocowało przyznaniem 75 tys. zł dotacji.

Wśród aparatury, która weszła na użytek wychowanków, znalazła się droga elektronika, między innymi monitory interaktywne, laptopy, multimedialne programy dydaktyczne czy wizualizer. Pracownia chemiczna została doposażona w specjalistyczne meble. Zakupiono ponadto mapy geograficzne, atlasy, globusy, mikroskopy, modele narządów zwierzęcych i ludzkich czy zestawy do prezentacji i przeprowadzania doświadczeń. Lista jest naprawdę długa.

– Wyposażenie sal lekcyjnych w zakupione pomoce dydaktyczne przyczyni się do stworzenia uczniom odpowiednich warunków do aktywnego udziału w procesie edukacyjno-poznawczym. Umożliwi wykonywanie doświadczeń i prowadzenie obserwacji, pozwoli zrozumieć intrygujące zjawiska przyrodnicze, wyzwoli w uczniach ciekawość i chęć poznawania otaczającego świata. Mamy nadzieję, że dzięki nowym pomocom nasi uczniowie będą z wielkim zainteresowaniem zgłębiać tajniki otaczającej rzeczywistości oraz nabywać nowe umiejętności w sposób szybki, skuteczny, a zarazem przyjemny – cieszy się dyrekcja szkoły w Kopalni.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter