fbpx

Krzepice

Postarają się o dotacje na remont ulic. To efekt nacisku mieszkańców

fot. Pixabay

Mieszkańcy osiedla Andersa w Krzepicach chcą szybkiej modernizacji otaczającej ich infrastruktury. Petycję w tej sprawie rozpatrzyła na ostatniej sesji rada gminy.

Kilka tygodni temu do biura podawczego krzepickiego urzędu wpłynęło pismo podpisane przez mieszkańców, w którym prosili o zintensyfikowanie działań w zakresie konieczności budowy kanalizacji deszczowej oraz modernizacji szeregu dróg osiedlowych. Wskazali ulicę Klonową, Brzozową, Lipową, Andersa i Księdza Stasiewicza.

10 kwietnia dokument trafił pod obrady rady gminy. Wcześniej był on analizowany przez komisję skarg, wniosków i petycji. Radni podzielili uwagi zgłaszane przez mieszkańców. Nie budziły one ich wątpliwości. Zastrzegli jednak, że stopniowa realizacja postulatów uzależniona będzie od tego czy gminie uda się pozyskać środki zewnętrzne, w szczególności na remont wskazanych ulic. Budowa kanalizacji deszczowej ma być bowiem rozpoczęta jeszcze w tym roku.

Jak wskazał burmistrz Krystian Kotynia, urząd aktualizuje obecnie dokumentację projektowo-kosztorysową budowy dróg. Urząd chce zawalczyć o pieniądze na ich wykonanie, składając wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter