fbpx

Konopiska

Są pieniądze dla klubów sportowych. Do wzięcia jest w sumie ponad ćwierć miliona

fot. Pxhere

Jak co roku urząd gminy ogłosił konkurs ofert na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Tym razem pula środków, które samorząd Konopisk przeznaczy na wspomniany cel, wynosi 260 tys. zł.

O dotacje ubiegać się mogą podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, których statut przewiduje zajmowanie się dziedziną objętą konkursem. Warunkiem jest również to, iż zadanie realizowane będzie na rzecz mieszkańców gminy. Organizacja musi również dysponować wkładem własnym na poziomie 20 proc. oraz wykwalifikowaną kadrą.

Z pozyskanych środków będzie można sfinansować choćby uczestnictwo zawodników klubowych czy reprezentantów gminy w rozgrywkach sportowych, turniejach i olimpiadach, a także w zawodach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Pieniądze będą mogły posłużyć też na pokrycie kosztów szkoleń w dyscyplinach sportowych, organizacji imprez na terenie gminy oraz tych ogólnodostępnych dla mieszkańców, jak utrzymaniu i przygotowaniu lokalnej bazy sportowej.

– Organizacje z dotacji będą mogły pokryć zakup materiałów i usług związanych z organizacją imprez, niezbędnego sprzętu sportowego, strojów i obuwia, ale także nagród rzeczowych, dyplomów, pucharów – wymieniają urzędnicy. – W grę wchodzi też między innymi sfinansowanie transportu na zawody czy zgrupowania, noclegi podczas tych wyjazdów, opłaty sędziowskie, wynajem obiektów oraz urządzeń sportowych i rekreacyjnych czy wynagrodzenia personelu – dodają.

Przedstawiciele zainteresowanych dotacją podmiotów na złożenie dokumentacji mają czas do 2 marca. Wszelkie druki znaleźć można na stronie urzędu gminy lub pobrać bezpośrednio w jego siedzibie przy ulicy Lipowej. To tam należy też w zapieczętowanej kopercie składać oferty wraz z wymaganymi załącznikami. O tym, które organizacje otrzymają pieniądze zadecyduje komisja konkursowa powołana przez wójta Jerzego Żurka.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter