fbpx

Kłobuck

Szkoła w Łobodnie z nową pracownią komputerową

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Kilkanaście nowych stanowisk komputerowych i specjalnie do tego przygotowana pracownia. To efekt starań rodziców, dyrekcji szkoły w Łobodnie i wsparcia inicjatywy przez gminę Kłobuck.

14 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Łobodnie otwarto nową pracownię komputerową. W oficjalnym otwarciu uczestniczył także burmistrz Jerzy Zakrzewski. Uroczystość była zwieńczeniem wielu starań lokalnego środowiska o zapewnienie uczniom nowoczesnych warunków nauki. A jak ważne są obecnie umiejętności sprawnego operowania w sieci czy podstaw programowania, nikogo nie trzeba dziś przekonywać.

– Idea wyremontowania wraz z wymianą sprzętu komputerowego narodziła się na zebraniu rady rodziców w 2019 roku. Aby pozyskać fundusze na ten cel, zorganizowano kiermasz bożonarodzeniowy, w który zaangażowała się cała społeczność szkolna, jasełka oraz bal rady rodziców. W sumie zebrano ponad 77 tys. zł, które to pozyskano od rady rodziców, gminy Kłobuck oraz jednej z fundacji – informuje magistrat.

Nie ograniczono się jednakże tylko do samego zakupu sprzętu i oprogramowania. Wcześniej do wymagań dostosowano także instalację elektryczną, a pracownia przeszła wizualny lifting.

– Dzięki staraniom i zaangażowaniu jednego z rodziców pozyskano także nieodpłatnie biurka oraz fotele do pracowni. Dzięki współpracy władz samorządowych, rady rodziców, prywatnych darczyńców oraz staraniom dyrektora szkoły udało się zapewnić uczniom sprzęt na miarę XXI wieku – podkreślają kłobuccy urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter