fbpx

Konopiska

Szkoła z Rększowic otrzyma prawie 160 tys. zł na realizację projektu edukacyjnego

fot. Pixabay

Do gminy spłynie kolejny strumień unijnych pieniędzy. Tym razem środki pozyskano w ramach konkursu projektów mających na celu wzmacnianie potencjału edukacyjnego.

Spośród zgłoszeń wybranych do dofinansowania znalazło się także i to z gminy Konopiska. Projekt nosi nazwę „Wiem i potrafię” i realizowany będzie w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach. Wystartuje we wrześniu i potrwa do połowy 2020 roku. 

Obejmie on organizację zajęć dodatkowych dla uczniów z takich przedmiotów jak informatyka, matematyka czy angielski. Ale nie tylko. Także tych specjalistycznych, które wymagają udziału logopedy lub surdopedagoga (zajmuje się nauczaniem i wychowaniem osób z problemami słuchu – przyp. red.). W jego ramach odbywać się będą też konsultacje z psychologiem. Po co?

– By wspierać uczniów w budowaniu poczucia własnej wartości, rozwijaniu motywacji i podejmowaniu wyzwań w planowaniu kolejnych etapów kształcenia – informuje zaangażowana w projekt Edyta Pawlak, dyrektor rększowickiej placówki i jednocześnie inicjatorka przedsięwzięcia.

Z puli środków jakie otrzyma szkoła zakupione zostaną również nowoczesne pomoce dydaktyczne. Z relacji pedagogów z Rększowic wynika, że wspomogą one prowadzenie zaplanowanych zajęć i mają się przyczynić do nabycia przez uczniów wiedzy i umiejętności oraz wpłyną na uatrakcyjnienie samego procesu edukacji.

– Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu zakupiony zostanie między innymi nowy sprzęt do pracowni komputerowej oraz powstanie nowoczesne laboratorium językowe. Dzięki niemu uczniowie podniosą swoje kompetencje w posługiwaniu się językami obcymi – dodaje dyrektor Pawlak.

Na wszystkim skorzystają także i sami nauczyciele, bowiem jedno z zadań projektowych mówi o doskonaleniu kompetencji pedagogów. Wezmą oni udział w szeregu form doskonalenia zawodowego. Tak, by jeszcze skuteczniej odpowiadać zarówno na potrzeby podopiecznych jak i wyzwania, z którymi musi się dziś mierzyć nowoczesna szkoła.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter