fbpx

Kłobuck

Szkoły podstawowe z terenu gminy wzięły udział w programie Laboratoria Przyszłości

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna mająca na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z kancelarią premiera program ma na celu przygotowanie laboratoriów doposażonych w sprzęt potrzebny w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie przekazywane jest dla samorządów w całości z góry i bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

– Wszystkie sprzęty zostaną wykorzystane podczas zajęć kształtujących kreatywność na lekcjach informatyki, plastyki, techniki oraz podczas zajęć pozalekcyjnych realizowanych w kłobuckich szkołach – informuje urząd miejski.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter