fbpx

Krzepice

Tragiczny wypadek na obwodnicy Krzepic. W zdarzeniu zginął kierowca forda

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym 74-letni wrocławianin nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy ciężarowego mana. Starszy mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło dzisiaj w godzinach przedpołudniowych na drodze krajowej nr 43 w Krzepicach. Według policjantów z kłobuckiej drogówki, kierowca forda, wyjeżdżając ulicą Dąbrowskiego z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Częstochowy pojazdowi ciężarowemu marki man. Na skutek tego tragicznego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 74-letni kierowca forda, mieszkaniec Wrocławia.

23-letni kierowca mana i jednocześnie mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, nie odniósł żadnych obrażeń. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Od mężczyzny pobrano krew w celu wykonania badań na obecność środków psychoaktywnych.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w trakcie którego śledczy skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Dodatkowo miejsce zdarzenia zbada zespół policjantów oraz przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami wypadku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter