fbpx

Kłobuck

Urzędnicy podsumowali ubiegłoroczne inwestycje

fot. Fotolia

Jak podkreślają pracownicy kłobuckiego magistratu, wszystkie zaplanowane na 2021 rok inwestycje zostały zrealizowane pomimo trudnej pandemicznej sytuacji. Podobnie rzeczy mają się z bieżącym utrzymaniem gminnej infrastruktury i obiektów komunalnych. – Tutaj także wszystko wykonywane było na poziomie z lat ubiegłych – deklarują.

– W 2021 roku rozpoczęliśmy i zrealizowaliśmy szereg inwestycji związanych bezpośrednio z potrzebami zgłaszanymi przez samych mieszkańców. Obejmowały one między innymi inwestycje oraz inicjatywy lokalne, których realizacja w tak szerokim zakresie możliwa była dzięki zewnętrznym środkom finansowym. Te z kolei urząd miejski pozyskiwał zarówno z programów krajowych, jak i unijnych – tłumaczą miejscowi urzędnicy.

Do najważniejszych działań inwestycyjnych minionego roku można zaliczyć choćby przebudowy sześciu kilometrów gminnych arterii, modernizację ulicy Powstańców Śląskich w Kłobucku czy drugi etap remontu odcinka drogi gminnej w Białej i Kopcu, którego koszt wyniósł ponad 3,5 mln zł.

– Stan dróg w gminie jest jedną z najczęściej podnoszonych przez mieszkańców kwestii. I to zarówno w trakcie zebrań wiejskich, jak i korespondencji kierowanej bezpośrednio do urzędu. Dlatego nacisk, jaki kładziemy na tę materię to swoista odpowiedź na oczekiwania społeczne – dodają.

Miniony rok przyniósł też kilka nowych rozwiązań dotyczących infrastruktury sportowej. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku przebudowana została płyta główna boiska, wykonano odwodnienia i nawodnienie. Z kolei przy ulicy Kochanowskiego wybudowano nowe boisko do koszykówki, a przy kłobuckiej „jedynce” rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej dla uczniów wraz z zapleczem.

– Ponadto w naszych szkołach i przedszkolach wykonaliśmy szereg prac remontowo-budowlanych. Pojawiły się nowe pracownie, stołówki, doposażyliśmy też place zabaw. Nowe urządzenia zabawowe oraz elementy małej architektury pojawiły się również w Sołectwie Brody Malina oraz Gruszewnia. Natomiast na zbiorniku wodnym Zakrzew w Kłobucku wykonano prace konserwacyjno-remontowe całej okolicznej infrastruktury – wymieniają pracownicy urzędu miejskiego.

Mieszczące się w centrum miasta targowisko zostało wyposażone w monitoring. Tę instalację magistrat tłumaczy koniecznością zwiększania poziomu bezpieczeństwa.

– Natomiast na parkingu obsługującym targowisko i centrum miasta pojawiła się nowoczesna toaleta publiczna, a przy ulicy Harcerskiej w Kłobucku powstały nowe miejsca parkingowe, które z pewnością rozwiążą w pewnym stopniu problem parkowania przez mieszkańców okolicznych bloków. Duży nacisk kładziemy również na ochronę środowiska i ekologię, stąd inwestycje w energooszczędne oświetlenie. Na terenie całej gminy został przeprowadzony szereg inwestycji związanych z budową i uzupełnieniem oświetlenia – słychać w gmachu budynku przy ulicy 11 Listopada.

Jak przestawiają się plany rozwojowe gminy na bieżący rok? O tym wkrótce.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter